Wiedza

wiedza

Jak sprawić by nauka była bardziej efektywna? Odpowiedzi na to pytanie znajdziesz w serii prezentacji stworzonych przez
psychologów i zebranych w modułach LearnMax i TeachMax.

wiedza

Poznaj bliżej pamięć, koncentrację, percepcję, logikę oraz zdolności językowe.
Dowiedz się czym są, jakie są ich funkcje, oraz jak BrainMax pomaga je rozwijać.

wiedza

Odwiedź również nasz blog na którym periodycznie publikujemy artykuły i ciekawostki o funkcjonowaniu umysłu oraz o poprawie sposobu nauczania.

 

LearnMax

LearnMax jest modułem obejmującym skuteczne sposoby na szybką naukę. Pokazuje on jak uczyć się szybko i efektywnie, a także sprawić, aby nabyta wiedza pozostała w pamięci jak najdłużej.

LearnMax składa się z 16 części przedstawionych w formie prezentacji. Przeznaczony jest dla wszystkich osób, które chciałaby poprawić efektywność uczenia się - dla uczniów, studentów, osób pracujących czy entuzjastów nauki języków obcych. Pozwoli też znaleźć odpowiedź na pytanie "W jaki sposób szybko się uczyć?". Napisany został przez Alicję Leszczyńską - psychologa, specjalistkę w dziedzinie pamięci i uczenia się. LearnMax zawiera rzetelną wiedzę o procesie uczenia się, a także zestaw wskazówek i technik, których zastosowanie znacząco poprawi skuteczność nauki. Opisane w nim porady i techniki oparte są na potwierdzonej naukowo wiedzy o pamięci i innych procesach poznawczych. LearnMax pozwoli Ci zrozumieć jak nauczyć się efektywnie uczyć.

Prezentacje LearnMax

TeachMax

TeachMax to unikalny moduł dotyczący skutecznego nauczania skierowany do nauczycieli i przygotowany przez dr. Przemysława Bąbla, autora książek o pamięci i nauczaniu.

Moduł ten skierowany jest przede wszystkim do nauczycieli, ale może być użyteczny dla wszystkich osób związanych z systemem edukacji, a także rodziców. W dalszym ciągu w wielu szkołach zachęca się uczniów do zwykłego „wkuwania” zadanych informacji, często bez ich dogłębnego zrozumienia, a prezentacja materiału przebiega w sposób monotonny i mało skuteczny. Dzięki TeachMax dowiesz się, co należy zrobić, aby uczeń uczył się chętnie, a nabyta wiedza na długo pozostała w jego głowie. Proces skutecznej i szybkiej nauki przestanie być możliwością tylko dla wytrwałych, którym nie straszne jest wielogodzinne "wkuwanie" materiału. W TeachMax wykorzystano wiedzę z dziedziny pamięci i uczenia się i pokazano, w jaki sposób wykorzystać ją w procesie edukacji.

Prezentacje TeachMax

Blog

W tej części odnajdziesz doniesienia z badań z dziedziny psychologii poznawczej i psychologii uczenia się, a także różnego rodzaju ciekawostki i informacje dotyczące skutecznej nauki.

Jesteś ciekawy, co nowego odkryli badawcze zajmujących się procesami poznawczymi, funkcjonowaniem mózgu i skutecznym uczeniem się? Chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej na temat funkcji rozwijanych w BrainMax? Nasz blog jest więc właściwym miejscem. Regularnie publikowane z nim będę doniesienia z badań, ciekawostki i wskazówki dotyczące efektywnego funkcjonowania umysłu i skutecznego uczenia się. Dzięki zamieszczanym na blogu informacjach poszerzysz swoją wiedzę z tej dziedziny i będziesz na bieżąco z najnowszymi odkryciami badaczy.

przejdź do bloga

Funkcje poznawcze

Dzieki BrainMax zdobędziesz wiedzę o funkcjonowaniu poznawczym ludzkiego umysłu.

BrainMax kładzie duży nacisk na podstawy naukowe i skuteczność swoich gier oraz umożliwia użytkownikowi zdobycie wiedzy o funkcjach poznawczych, ćwiczonych na portalu. Dlatego też w dalszej części przybliżone zostały przez psychologa takie pojęcia jak: pamięc, koncentracja, percepcja, logika, język odpowiadające kategoriom gier. Dzięki BrainMax Twój umysł nie tylko staje się sprawniejszy ale również jesteś w stanie dowiedzieć się jak Twój umysł funkcjonuje.

dowiedz się więcej