FAQ

Co to jest BrainMax?

BrainMax to innowacyjny portal tworzony przy udziale psychologów i pedagogów mający za zadanie ćwiczenie funkcji poznawczych za pomocą specjalnie do tego celu zaprojektowanych gier online. Gry są podzielone na kategorie: pamięć, koncentracja, percepcja, logika i język. Jest to swoiste połączenie przyjemnego z pożytecznym. Przygotowaliśmy ponad 40 gier, z czego ponad połowa to nasze autorskie rozwiązania, a część bazuje na wcześniej już znanych grach (np. tangram, wieża Hanoi), które bardzo dobrze uzupełniają nasza ofertę i cieszą się popularnością od wielu lat.

Do kogo skierowany jest BrainMax?

BrainMax oferuje gry i kursy skierowane do czterech grup odbiorców i podzielone na moduły:

  • Edukacja – dla osób uczących się w szkołach podstawowych, gimnazjach i liceach
  • IntelektMax – wymagające gry dla osób pracujących
  • Senior – gry skierowane do osób starszych pomagające zapobiegać spadkowi wydajności funkcji poznawczych
  • Terapia - 9 gier stworzonych z myślą o osobach z dysleksją, dysortografią i ADHD.

W jaki sposób mogę korzystać z BrainMax?

BrainMax jest dostępny z poziomu przeglądarki i wymaga dostępu do Internetu. Wystarczy tylko otworzyć dowolną przeglądarkę (zalecamy Chrome lub Firefox), wpisać adres www.brainmax.pl i można korzystać z naszego portalu.

Czy BrainMax dostępny jest na komórki i tablety?

Tak, BrainMax stworzył specjalnie dedykowane aplikacje mobilne dostępne na urządzenia z systemem Android i iOS. Aby je ściągnąć wystarczy tylko kliknąć na odpowiednie linki prowadzące do sklepów Google Play lub w AppStore. Aplikacje te zawierają wszystkie gry oraz kursy dostępne na portalu. Do korzystania z nich nie jest wymagane połączenie z Internetem, z wyjątkiem pierwszego logowania (serwer musi sprawdzić czy takie konto istnieje) i w przypadku kiedy użytkownik chce przesłać wyniki swoich gier i postępów uzyskanych w aplikacji mobilnej na portal (synchronizacja). Na dzień dzisiejszy BrainMax nie oferuje jeszcze aplikacji na telefony z systemem Windows Phone.

Czy dostęp do gier BrainMax jest płatny?

Dostęp do wszystkich zasobów znajdujących się na portalu BrainMax, czyli wszystkich gier i kursów, prezentacji LearnMax i TeachMax jest bezpłatny przez pierwsze 5 dni od momentu rejestracji. Pozwala to użytkownikom na zapoznanie się z portalem i przekonanie się czy spełnia on ich oczekiwania. Zdecydowaliśmy się na taki krok, aby użytkownicy mogli się przekonać sami czy to jest rozwiązanie które im odpowiada i nie kupowali przysłowiowego „kota w worku”. Po pięciodniowym okresie próbnym, jeśli użytkownik zdecyduje się nadal korzystać z naszego portalu, musi wnieść opłatę abonamentową zgodną z cennikiem. Abonamenty można wykupić na miesiąc, pół roku oraz rok. Najbardziej korzystne jest wykupienie dłuższych abonamentów, gdyż ceny w przeliczeniu na jeden miesiąc są wtedy najniższe.

Jak najlepiej ćwiczyć umysł z BrainMaxem?

Pierwsza odpowiedź na to pytanie brzmi: systematycznie. Należy pamiętać, że systematyczna praca przynosi najlepsze rezultaty. Ważne jest aby nie było zbyt długich przerw pomiędzy wizytami na portalu – zalecamy minimum 3 wizyty na portalu w tygodniu po minimum 15 minut. Doskonale w osiągnięciu tego celu sprawdzają się kursy BrainMax, które są tak stworzone, aby jedna sesja była idealną i urozmaiconą dzienną dawka ćwiczeń. Można wybrać odpowiednie dla siebie kursy w zakładce Kursy lub stworzyć swój własny odpowiadając na pytania na stronie Własny kurs . Jedna sesja kursu składa się z 5 gier i jej ukończenie powinno zająć około 15 minut.

Jak usunąć konto na portalu?

Aby usunąć konto na portalu, wystarczy wysłać maila na adres biuro@brainmax.pl w którym należy wyrazić chęć usunięcia konta i podać adres mailowy tego konta. Administrator w ciągu maksymalnie trzech dni usunie konto na portalu.

W jaki sposób skontaktować sie z BrainMax?

Wystarczy skorzystać z formularza kontaktowego znajdujące sie na podstronie Kontakt lub napisać do nas bezpośrednio na adres biuro@brainmax.pl