Gry

Sortowanie wg

 • Astronauta

 • Biegacze

 • Bramkarz

 • Buum

 • Chowanie

 • Duchy łakomczuchy

 • Kosmos

 • Krzyżówka

 • Kształty

 • Kulki

 • Latające słowa

 • Latarka

 • Liczbociąg

 • Literowisko

 • Literówki

 • Łamisłówka

 • Malarz

 • Mozaika

 • Mysz

 • N-wstecz

 • Ordo

 • Pilot

 • Piórko

 • Portrety

 • Przepis

 • Przesuwanka

 • Ratowanie zwierząt

 • Rebus

 • Samochód

 • Taktyk

 • Tangram

 • To samo czy nie?

 • Walka z sylabami

 • Wąż

 • Wielki zderzacz neuronów

 • Wieża Hanoi

 • Większe czy mniejsze?

 • Wykreślanka

 • Wzorzec

 • Zamiana miejsc

Ćwicz umysł dzięki grom tworzonym przez psychologów i pedagogów!
Zarejestruj się już dziś i wypróbuj wszystkie nasze gry za darmo przez 5 dni!

BrainMax umożliwia połączenie przyjemnego z pożytecznym, gwarantując inteligentną rozrywkę dostępną dla każdego uczniów, studentów, osób dorosłych i seniorów. Nasze gry, choć wymagające, z racji dobrze zaprojektowanych zmian poziomu trudności lub kilku wersji danych gier, mogą być nawet uznane za dobre gry logiczne dla małych dzieci, Nasza super oferta obejmuje ponad 40 gier i zabaw logicznych online, dostępnych za darmo w wersji testowej. Pozwalają one na doskonalenie funkcji poznawczych i pobudzenie umysłu do sprawniejszego funkcjonowania. Gry mają pozytywny wpływ na umiejętności percepcyjne i językowe. W swojej ofercie mamy również szeroki zakres gier słownych, przeznaczonych zarówno dla dzieci jak i osób dorosłych. Gry i zabawy logiczne wspomagają koncentrację, pamięć krótko i długotrwałą, a także zdolność logicznego myślenia – wszystkie te czynniki są szczególnie istotne dla osób uczących się lub wykonujących pracę umysłową. Dzięki regularnym treningom mózg pracuje wydajniej, skuteczniej przetwarza informacje i rozwiązuje problemy. Tego typu ćwiczenia mają kluczowe znaczenie dla spowolnienia procesu starzenia się mózgu, czemu towarzyszy spadek wydajności funkcji umysłowych. Część naszej oferty skierowana jest również do osób cierpiących na zaburzenia takie jak dysleksja rozwojowa, dysortografia i ADHD. Gry logiczne BrainMax zostały opracowane przy udziale specjalistów z zakresu pedagogiki, neuropsychologii i psychologii. Zarejestruj się na naszej stronie i wypróbuj nasze gry korzystając z darmowego 5 dniowego okresu próbnego.

W zakładce "Język" znajdują się gry i zabawy słowne, pozwalające na ćwiczenie w skuteczny, a zarazem przyjemny, sposób szeroko pojętych umiejętności językowych. Dostępne online gry słowne BrainMax przeznaczone są zarówno dla osób dorosłych, seniorów, jak i dla dzieci uczących się oraz studentów. Pomagają poszerzyć zakres słownictwa (szczególnie gry krzyżówka oraz literowisko) poprawiają umiejętność analizy językowej i rozwiązywania problemów a także percepcji (wykreślanka, zamiana miejsc i walka z sylabami). Unikalne i wciągające gry słowne mają nie tylko wartość edukacyjną, ale są również doskonałym sposobem na przyjemne spędzenie wolnego czasu. Proponowane przez BrainMax gry słowne online mają także pozytywny wpływ na koncentrację i umiejętność skupienia uwagi na wykonywanym zadaniu, w szczególności w grach z ograniczeniem czasowym. Gry z kategorii „Język“ są również polecane osobom z dysleksją i są ciekawym, choć wymagającym, uzupełnieniem gier z kategorii „Terapia – dysleksja“. Zacznij rozwijać Twoje umiejętności językowe z BrainMaxem!
Gry pamięciowe BrainMax to przyjemny i skuteczny trening umysłu, wspomagający działanie pamięci i koncentracji. Regularne korzystanie z ćwiczeń online lub przez dostęp mobilny ułatwi codzienne funkcjonowanie. Łatwiej będzie nam zapamiętywać ważne informacje, twarze ludzi, będziemy też szybciej i efektywniej uczyć się nowych rzeczy. Część z naszych gier pamięciowych jest stworzona z myślą niesienia pomocy w codziennych sytuacjach życiowych (chowanie, liczbociąg, portrety), część była wykorzystywana w badaniach naukowych które udowodniły ich działanie (n-wstecz) a część stanowi ciekawy i wciągający trening pamięci, głównie roboczej (mysz, kulki, przepis). Nasze gry z racji zróżnicowanych poziomów trudności oraz liczby wersji mogą być doskonałymi grami pamięciowymi dla dorosłych, ale też nawet dla dzieci. Wszystkie ćwiczenia są oparte na sprawdzonych technikach ćwiczenia pamięci. Zalecamy, aby ćwiczenia pamięciowe uzupełnić wiedzą na temat mnemotechnik przedstawionych w module LearnMax (prezentacje 7-12) gdzie zostały ponadto przedstawione informacje na temat skutecznej i efektywnej nauki. Gry BarinMax wpływają na poprawę pamięci wzrokowej, słuchowej, a przede wszystkim krótkotrwałej. Chcesz zadbać o swoją dobrą pamięć? Graj razem z nami!
Głównym zadaniem gier logicznych zgromadzonych w zakładce "Koncentracja" jest ćwiczenie koncentracji uwagi, przeszukiwania, czujności i selektywności. Umiejętności te są kluczowe dla osób uczących się oraz pracujących, ale również dla osób starszych, które chcą utrzymać sprawny umysł. Nasze gry na koncentrację online, choć wymagające, mogą być również dobrym rozwiązaniem jako gry na myślenie dla dzieci z racji swej atrakcyjnej szaty graficznej i fabuły. Ponadto gry logiczne zgromadzone w kategorii „Koncentracja” mają za zadanie podnieść naszą zdolność do skupiania się na wybranych zagadnieniach (kosmos, kształty), ale też wykształcić wielozadaniowość (biegacze) i zwiększyć szybkość reakcji (kosmos, malarz, to samo czy nie). Regularne korzystanie z gier BrainMax sprawi, że łatwiej będzie się nam skupić na wykonywanych zadaniach co przełoży się na jakość i czas ich wykonania. Najlepsze efekty przyniosą ćwiczenia codzienne, więc warto poświęcić na nie chwilę czasu online lub przez aplikację mobilną, tym bardziej, że najnowsze badania naukowe dowodzą, że gry logiczne podnoszą sprawność umysłu. Ćwiczenia na koncentrację uwagi polecamy dla dzieci i dorosłych, bo wspólnie możemy spędzać czas i uczyć się poprzez zabawę.

Logiczne rozumowanie jest jedną z najważniejszych umiejętności każdego człowieka. Gwarantuje ono sprawne funkcjonowanie w otaczającym świecie i prawidłowy rozwój jednostki.

Według klasycznej definicji, pochodzącej jeszcze z czasów starożytnych, mianem logiki określana jest nauka o sposobach klarownego formułowania myśli, poprawnego rozumowania i uzasadniania twierdzeń. W praktyce jest to zdolność do analitycznego myślenia, efektywnego przetwarzania zebranych z otoczenia informacji i konfrontowania ich z posiadaną już wiedzą, a także wyciągania wniosków oraz wyrażania jasnych sądów na konkretne tematy. Umiejętności te są niezwykle przydatne na każdym etapie życia, nie tylko w okresie szkolnym lub w życiu zawodowym.

Gry logiczne, opracowane przez specjalistów BrainMax, zapewniają skuteczny trening mózgu online dla użytkowników w każdym wieku. Aplikacje ukierunkowane zostały na rozwijanie umiejętności logicznego myślenia. Dodatkowo, wspierają one pozostałe aspekty funkcjonowania mózgu, takie jak: koncentracja, pamięć krótko- i długoterminowa, percepcja etc. Bezpłatne gry logiczne BrainMax przeznaczone są zarówno dla małych dzieci, młodzieży, jak i osób dorosłych oraz seniorów. Jeśli chcesz by Twoje dziecko w fajny ćwiczyło swoją pamięć, koncentrację i by nauka stała się prosta, to sprawdź ofertę nowych gier i zabaw logicznych dla dzieci, dostępnych również w wersji online. Natomiast jeśli sam pragniesz w skuteczny i nowy sposób ćwiczyć swój mózg to sprawdź ofertę gier skierowaną do osób aktywnych zawodowo oraz seniorów.

Szeroki wachlarz ciekawych gier logicznych urozmaicony został dodatkowo różnymi wariantami trudności, dzięki czemu każdy gracz ma szansę znaleźć dla siebie odpowiednią metodę ćwiczeń. Pomagają one podszkolić umiejętność liczenia („Bramkarz”, „Większe czy mniejsze”), wyciągania wniosków i analitycznego myślenia („Ordo”, „Wzorzec”) rozwiązywania problemów („Wieża Hanoi”) oraz percepcję („Przesuwanka”). Niektóre łamigłówki mogą z początku wydawać się trudne, szczególnie na wyższych poziomach gier jednak znalezienie odpowiedniego rozwiązania dostarczy grającym dużo zabawy i satysfakcji, a pokonywanie kolejnych poziomów w grze będzie super wyzwaniem.

Gry logiczne BrainMax są również dostępne za pośrednictwem telefonu dotykowego, co gwarantuje graczom pełną mobilność. Szczegółowe informacje znajdziesz w zakładce „Mobilne”, gdzie znajdziesz również gry logiczne do pobrania na Twoje urządzenie, które dodatkowo nie wymagają ciągłego dostępu online.

Jeśli chcesz za darmo przetestować gry logiczne, które są najnowszą i najlepszą formą ćwiczenia mózgu online to koniecznie odwiedź naszą stronę. Będziesz miał możliwość przetestowania za darmo gier logicznych, które być może okażą się dobrym rozwiązaniem dla Ciebie.

Ćwicz regularnie z BrainMaxem umiejętność logicznego myślenia!

Percepcją nazywamy złożony proces poznawczy, polegający na subiektywnej interpretacji i organizacji wrażeń zmysłowych przez człowieka. Jest ona jednym z kluczowych czynników niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania a efektywność procesu spostrzegania ma wpływ na wszystkie pozostałe funkcje poznawcze, w szczególności uwagę i pamięć. Gry BrainMax zgrupowane w kategorii „percepcja” pozwalają na ćwiczenie i doskonalenie szybkości i dokładności spostrzegania, a także pomagają poszerzyć pola widzenia. Ponadto część gier sprawdza się doskonale jako ćwiczenia na pamięć wzrokową (ratowanie zwierząt) i wyobraźnie przestrzenną (tangram i mozaika). W naszej ofercie znajdują się również nowe gry logiczne online ćwiczące w innowacyjny sposób percepcję (wielki zderzacz neuronów) lub dostosowywanie się do zmieniających się warunków (piórko). Zacznij usprawniać percepcję już dzisiaj i zarejestruj się na BrainMax.pl.
Gry logiczne z kategorii "Terapia" skierowane są głownie dla osób z dysleksją, dysortografią i ADHD. Tego typu ćwiczenia online będą przydatne przede wszystkim dla dzieci i młodzieży, które chciałyby zminimalizować negatywne skutki zaburzeń lub mających problemy z nauką w szkole. Gry w tej sekcji zostały stworzone przez Agnieszkę Tetelę-Lipecką - pedagoga specjalnego i nauczyciela języka polskiego z dwudziestoletnim doświadczeniem w pracy z osobami z ADHD, dysleksją i dysortografią. Nasze gry można nawet przetestować korzystając z darmowego okresu próbnego i przekonać się o tym jak są wciągające i pożyteczne. Gry BrainMax oferują sposoby na szybką naukę reguł ortograficznych i gramatycznych, ze szczególnym uwzględnieniem analizy i syntezy wyrazów (astronauta, łamisłówka, buum, wąż). Zadania te pomogą dyslektykom i dysortografikom w opanowaniu zasad pisowni, sprawiających dotychczas trudność. Osobom z ADHD polecamy przede wszystkim gry logiczne poprawiające koncentrację, percepcję, dokładność i umiejętność taktycznego planowania (taktyk, samochód, latarka).