Oferta - Dla kogo / odbiorcy? - Edukacja

Dla kogo przeznaczony jest moduł Edukacja?

Moduł Edukacja skierowany jest do wszystkich osób uczących się, głównie uczniów i studentów.

Uczniowie i studenci to grupa, którą cechuje największy wzrost sprawności umysłowej. Jest to również grupa szczególnie podatna na zmiany w zakresie funkcjonowania funkcji poznawczych. W czasie zdobywania szkolnej wiedzy wskazane jest ciągłe stymulowanie mózgu tak, by zapamiętywał on jak najwięcej informacji w jak najkrótszym czasie. Uczniowie i studenci zmuszeni są do ciągłego przetwarzania informacji i stałej pracy intelektualnej. W związku z tym kluczowe staje się w ich przypadku stymulowanie rozwoju poznawczego, oraz znalezienie odpowiedniego sposobu na szybką naukę dla wytrwałych.

Rozwój intelektualny osób uczących się.

Okres rozwoju młodych osób jest niezwykle intensywny, ponieważ kształtują się wówczas nie tylko zdolności intelektualne, ale i myślenie twórcze.

Mózg człowieka zbudowany jest z wielu miliardów neuronów połączonych ze sobą. Daje to ogromne możliwości rozwoju. Korzystanie z informacji, zapamiętywanie i uczenie się w dużej mierze uzależnione jest od szybkości przepływu impulsów nerwowych. Aby osiągnąć zadowalające rezultaty, należy systematycznie ćwiczyć funkcje poznawcze, oraz wiedzieć jak ćwiczyć pamięć krótkotrwałą i długotrwałą. Istnieje wiele metod stymulujących pracę mózgu, jednak najskuteczniejsze są te, które angażują do nauki wiele zmysłów i dotyczą kilku funkcji poznawczych. Metody te są doskonałą podpowiedzią jak należy prawidłowo ćwiczyć pamięć długotrwałą i krótkotrwałą.

Edukacja a wykorzystanie możliwości mózgu.

Nasz system edukacyjny oparty jest na uczeniu wykorzystującym głównie lewą, logiczną półkulę mózgu.

Liczne badania wskazują jednak, że równie ważny w procesie edukacji jest rozwój prawej, twórczej półkuli mózgowej. Ważne jest więc, by dążyć do integracji obu półkul. Tylko wówczas możliwa jest efektywna praca umysłu. Każda półkula rozwija i przetwarza informacje we właściwy sobie sposób. Ważne jest jednak, by ich praca była zsynchronizowana. Ćwiczenia zawarte w module Edukacja sprzyjają właśnie tej współpracy, łączą logiczne myślenie z emocjami, obrazami i słowami. Dzięki temu wspomagają uczenie się, zapamiętywanie, myślenie oraz efektywne działanie.

Jak BrainMax może pomóc

Moduł Edukacja to dobrze skonstruowany zestaw ćwiczeń tworzący doskonały trening dla mózgu.

Zgromadzone w tym module gry, dostosowane do poziomu i wieku ćwiczącego, właściwie stymulują funkcje poznawcze. Zaproponowane ćwiczenia pomagają w doskonaleniu zarówno myślenia, jak i pamięci długo oraz krótkotrwałej, poprawiają koncentrację uwagi, spostrzegawczość, zwiększają zasób słownictwa, a także obniżają napięcie związane ze stresem. Ich systematyczne wykonywanie sprawi, że nauka stanie się łatwiejsza i przyjemniejsza, a wyniki w nauce się poprawią. Zastanawiasz się jak skutecznie uczyć się języka obcego? Kluczem do sukcesu jest dobra pamięć i koncentracja, wytrenowana dzięki oferowanym przez nas grom logicznym.